Szampony koloryzujące ranking

0
312

Szampony koloryzujące ranking

Jakie są najlepsze szampony do włosów farbowanych? Kolorowe włosy mają specjalne potrzeby i musisz wybrać najbardziej odpowiednie produkty, aby były piękne i zdrowe. Być może zacząłeś kurs myśląc o nowym spojrzeniu na swój umysł.

Kilka knotów lub, dlaczego nie, zmiana tonu może być dobrymi sprzymierzeńcami Twojej zmiany. I to właśnie kolorystyka stała się jedną z najbardziej poszukiwanych usług w salonach fryzjerskich.

Kto jest bardziej, kto najmniej grał trochę z odcieniem jej grzywy, dobrze jest wypróbować nowe style, nadać włosom odrobinę światła lub spróbować ukryć pierwsze siwe włosy. Knoty i barwniki stają się głównymi bohaterami, dlatego należy bardzo zastanowić się, w jaki sposób nasze włosy reagują na ich stosowanie, a przede wszystkim, jakie produkty będziemy używać do codziennej pielęgnacji.

I to właśnie farbowane włosy wymagają własnej pielęgnacji

Istnieją specjalne szampony do tego typu włosów, nawet specyficzne dla niektórych odcieni, takich jak Rude lub jasne. Jego cel jest jasny: pomóc nam dłużej utrzymać kolor, zapewniając jednocześnie opiekę, której potrzebuje, dyrektor kreatywny Blow Dry, jest jasne.

I to właśnie farbowane włosy wymagają własnej pielęgnacji

Najważniejszą decyzją przy pielęgnacji farbowanych włosów jest wybór odpowiedniego szamponu. Będziesz musiał zaktualizować rutynę pielęgnacji włosów, aby dopasować się do nowych potrzeb Twojej grzywy.

Podkreśla, że włosy wymagają innej pielęgnacji, ponieważ będą bardziej suche niż zwykle, co widać. Nawilżenie, ożywienie jego koloru i nadanie mu blasku będą Twoimi głównymi celami. W tym celu zalecamy stosowanie szamponów regenerujących, ochronnych kolorów i produktów bezsiarczkowych, mówi. I dlaczego bez siarczanów?

To wyjaśnia nam Nicoleta Vlad, dyrektor kreatywny Nikol Beauty: te siarczany obecne w niektórych szamponach wpływają na naturalną wilgotność włosów. Same farbowane włosy zwykle wysychają bardziej, więc te siarczany mogą pomnożyć uszkodzenia.

Formuły ustalające pigmenty

Kto również podkreśla tę potrzebę wyboru konkretnych produktów: zawsze powinieneś wybrać szampon ochronny specjalnie zaprojektowany do farbowanych włosów. Zawierają łagodne formuły, które odżywiają włókno i zmniejszają utlenianie koloru podczas utrwalania pigmentów. Zwykle mają również działanie odczulające.

Formuły ustalające pigmenty

Są niezastąpione. Jeśli nie są używane, pigmenty tracą szybciej, a włosy tracą blask. Ale który z nich powinniśmy wybrać?

Jeśli najważniejszą rzeczą dla Ciebie jest utrzymanie tego koloru dłużej niż chcesz, powinieneś poszukać szamponu zawierającego środki przeciwutleniające, takie jak pomarańcza lub cytryna. Spowoduje to opóźnienie procesu utleniania farbowania włosów, mówi Mario Anes, dyrektor artystyczny Cotril España, który dał nam szereg konkretnych wskazówek w zależności od rodzaju włosów.

Tak więc, jeśli twoim przypadkiem są kolorowe włosy z brakiem nawilżenia i połysku

Powinieneś szukać szamponu bogatego w witaminę E, takiego jak ten, który zawiera olej z nasion słonecznika, który pomoże utrzymać kolor na dobrym poziomie nawilżenia.

O ile twoje kolorowe włosy są niedożywione, matowe i pozbawione elastyczności, potrzebujesz szamponu o wysokiej zawartości olejków regenerujących, takich jak olej lniany, który przywraca włosy do życia, mówi ekspert. Z salonów dodaje się, że włosy, które są tylko malowane, wskazane jest, aby zawsze myć szamponem kolor farby.

Tego typu szampony zamykają cząsteczkę koloru, aby zapobiec wczesnej utracie tego, a przede wszystkim są bardzo kwaśne, więc zamykają naskórek i nadają więcej blasku niż jakikolwiek inny szampon. W przypadku farbowanych włosów, które są również gęste lub mają tendencję do zwijania się, ten rodzaj szamponów w Kolorze jest bardzo odpowiedni, ponieważ dzięki swojej formule pomagają radzić sobie z nimi znacznie lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here